KLİNİK

Canan Eser

Canan Eser

2005 yılında Şişli Mecidiyeköy Lisesinden mezun oldu. 2007 yılından itibaren özel bir diş kliniğinde diş hekimi asistanı olarak görev yaptı. Bir çocuk annesidir. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde eğitim almakta ve dental asistan olarak çalışmalarına Evren Özdemir'in kliniğinde devam etmektedir.

Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Kurallarımız

Diş hekimliği uygulamaları kan ve salgılarla iç içe olması dolayısıyla hastaların ve sağlık görevlilerinin enfeksiyonla karşı karşıya olduğu bir çevre oluşturmaktadır. 
Kliniğimizde her hasta enfeksiyon hastası olarak değerlendirilmekte, dolgu kutuları, ünit üzerindeki tuş paneli ve ışık tutamakları, röntgen tüpü, hasta başlığı gibi çalışırken dokunulan tüm yüzeyler her hasta değişiminde dezenfekte edilmekte ya da yüzey örtüleri değiştirilmekte, frez kutuları, dolgu ve ölçü malzemeleri gibi kullanılmaya devam edilecek malzemelerle kontamine aletlerin temas etmemesine (gereken) büyük önem verilmektedir.
Alet sterilizasyonu, diş hekimliğinde artık vazgeçilmez olduğu kabul edilen buharlı basınçlı yüksek ısı sterilizatörleri ile sağlanmaktadır. 

Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Kurallarımız