KLİNİK

Zeliha Alıcı

Zeliha Alıcı

2015 yılında tam burslu eğitim almaya hak kazandığı Üsküdar Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Bir çok kişisel gelişim kursuna katıldı.Mezuniyetinden sonra özel bir diş kliniğinde cerrahi asistan olarak, özel bir hastanede ameliyathane hemşiresi olarak çalıştı. Çalışmalarına Diş Hekimi Evren Özdemir'in kliniğinde devam ediyor.

Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Kurallarımız

Diş hekimliği uygulamaları kan ve salgılarla iç içe olması dolayısıyla hastaların ve sağlık görevlilerinin enfeksiyonla karşı karşıya olduğu bir çevre oluşturmaktadır. 
Kliniğimizde her hasta enfeksiyon hastası olarak değerlendirilmekte, dolgu kutuları, ünit üzerindeki tuş paneli ve ışık tutamakları, röntgen tüpü, hasta başlığı gibi çalışırken dokunulan tüm yüzeyler her hasta değişiminde dezenfekte edilmekte ya da yüzey örtüleri değiştirilmekte, frez kutuları, dolgu ve ölçü malzemeleri gibi kullanılmaya devam edilecek malzemelerle kontamine aletlerin temas etmemesine (gereken) büyük önem verilmektedir.
Alet sterilizasyonu, diş hekimliğinde artık vazgeçilmez olduğu kabul edilen buharlı basınçlı yüksek ısı sterilizatörleri ile sağlanmaktadır. 

Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Kurallarımız